Hakkımızda

ANA SAYFA / Hakkımızda

OrganiCraft


Biz Kimiz 

El yapımı, Pamuk Kanvas Kumaşlara, Vegan Derilere hayat veren,  İstanbul merkezli,  bir aile işletmesi - Markasıyız. 
Tasarımlarımızı, elimizden geldiğince basit tutmaya çalışırken; her bir ürünün, gerçekten dikkat çekici ve işlevsel olmasını sağlıyoruz. 

Who We Are

We are a family run brand based in Istanbul with a genuine passion for handmade cotton canvas fabrics and vegan leather goods. We try obsessively to keep our designs as simple as possible, while ensuring that each product is truly remarkable and functional.


Ne Yapıyoruz 

Her parça, İstanbul'daki atölyelemizde, ustalarımız ve kadınlarımız tarafından titizlikle üretilmekte olup, her bir parça ayrı ayrı el-yapımıdır. 
Temel hedeflerimizden biri, en özel malzemeleri kullanarak, tasarımdan ödün vermeden basitlik ile pratiklik arasında mükemmel bir denge bulmaktır. 

What We Do 

Each piece is preciously handmade by our craftsmen and women in a small workshop in Istanbul. One of our main goals is to find a perfect balance between simplicity and practicality without compromising design, yet using the most exclusive and superior materials available.


Vizyonumuz 

Vizyonumuz; fonksiyonel ve estetik olarak minimalist, el çizimi ürünler sunmaktır.
Yaptığımız işi çok seviyoruz ve sevdiğimiz işi  yapıyoruz, bu yüzden ürünlerimizin en kaliteli malzemeler ile özenle hazırlanmış olmasına dikkat ediyoruz. 
Her bir ürünümüzü benimsemeniz ve severek kullanıyor olmanız bizim için çok önemli. 
What Our Vision is 

Our vision is to provide you with honest handpainted goods with an functional and aesthetically minimalistic.
We love what we do and we do what we love, this is why we make every effort to ensure that our goods are exclusively handmade with the finest premium materials, traditional craftsmanship and care, so you can make every piece of your own and truly make it yours.


Copyright © 2020 ORGANICRAFT.COM.

Size bir kampanya haberimiz var!
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır